Kontakt z nami

Wybijarka jednorzędowa RZ—1

Wybijarka do jaj RZ-1 z funkcją oddzielania białka od żółtka to najmniejszy model spośród wybijarek OVO-TECHu.

Urządzenie jest wyposażone w podajnik grawitacyjny oraz jeden komplet noży rozbijających jajka. Sposób rozbijania i opróżniania skorupy imituje pracę rąk ludzkich i sprawia, że jej kontakt z płynną zawartością w zasadzie nie następuje. Ta najbardziej higieniczna metoda rozbijania jajek jest innowacją firmy OVO-TECH.


Maszyna RZ-1 jest wyposażona w dwa tryby pracy dokładny oraz szybki: Dokładny tryb pracy należy stosować w przypadku przetwarzania materiału słabej jakości. W takich jajkach białko jest wodniste a żółtko — bardzo słabe. Noże maszyny działającej w trybie dokładnym, rozchylają skorupę wolniej i delikatniej, przez co żółtko łagodnie wypływa z rozbitej skorupy a ilość pękniętych żółtek drastycznie spada. Szybki tryb przeznaczony jest do rozbijania jajek zwykłej jakości. W takich jajkach białko ma postać żelu a żółtko jest zwarte. W tym trybie maszyna osiąga największą wydajność.

Wybijarka Rz-1 wyposażona jest także w płynną regulację szybkości pracy. W każdym momencie i w dowolnym trybie pracy, można ją spowolnić bądź też przyspieszyć za pomocą potencjometru.

Maszyna posiada również regulator głębokości wnikania noży. Użytkownik może zdecydować jak głęboko noże wnikają do skorupy jajka. Funkcja ta okazuje się przydatna podczas rozbijania jajek o słabych żółtkach.

Operator ręcznie nakłada po 30 szt. jaj na podajnik, za pomocą dołączonej nakładki nierdzewnej. Maszyna automatycznie pobiera jajka z podajnika, przemieszczając je ponad nożami, które rozbijają oraz rozchylają skorupę. W dalszej kolejności, białko i żółtko spływają razem do rynny kontrolera. Zadaniem operatora maszyny jest wyszukanie uszkodzonych żółtek i usunięcie ich do rynny odpływowej. Zawartość wybitych jaj spływa do rozdzielacza, który osobno przekierowuje białka i żółtka do podstawionych wiaderek.

Dokumenty do pobrania:

Zastosowanie:  Produkcja świeżej masy jajecznej, z funkcją rozdzielania żółtka od białka.
Działanie:  Wybijarka naśladuje pracę rąk ludzkich, rozbijając skorupy za pomocą specjalnych noży i rozdzielając żółtka od białek.
Typowe miejsce pracy:  Piekarnie, cukiernie, zakłady przetwórstwa jaj.
Wydajność:  maks. 3 200 jaj/godz.
Zasilanie:  0,37 kW, 1 × 230 V, 50~60 Hz
Min. przestrzeń
robocza: 
2 000 × 1 500 mm
Gabaryty:  800 × 1500 × 1100(wys.) mm
Waga:  ok. 120 kg
Obsługa:  1 osoba
Dostawa:  Wybijarki z funkcją rozdzielania białka od żółtka dostarczamy osobiście na wskazany adres, pomagamy w montażu i przeprowadzamy szkolenie.
Gwarancja:  Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją na części zamienne.
Uwagi:  Maszyna zawiera:
1.moduł kontroli jakości rozbitych żółtek, zapobiegający zanieczyszczeniu białka, a także posiada 2 tryby pracy: szybki i dokładny,
2.system ustawiania głębokości wnikania noży w jajko.
Przed wybijaniem jaja powinny być schłodzone  do temp max. 10oC.
Przy jajkach słabej jakości oddzielenie białka od żółtka może być utrudnione (ponieważ żółtko jest płaskie i słabe). Polecamy prosty test jakości jajek.
Stal nierdzewna:  EN 1.4301 (AISI 304)
Wszystkie elementy mające kontakt z jajami wykonano ze stali nierdzewnej EN 1.4301 (AISI 304).
Podane w zestawieniu parametry maszyny mogą ulec rozwojowej zmianie.

FilmyObejrzyj więcej filmów na na kanale YouTube

yt logo


OVO-TECH
ul. Boczna 43
27-200 Starachowice
Polska

Biuro
office@egg-breakers.com
tel.: (+48) 739 057 616

Czynne:
Od poniedziałku do piątku
w godz.: 7.00 — 15.00

Zaopatrzenie
zaopatrzenie@egg-breakers.com
tel.: (+48) 739 057 616